Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Papierosy bez akcyzy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy bez akcyzy

Ewelina Szczepańska
15.09.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, współdziałając z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy warte ponad 55 tys. zł.

14 września funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu, podczas wspólnych działań kontrolnych prowadzonych z funkcjonariuszami KAS na polsko-białoruskiej granicy, ujawnili w składzie pociągu towarowego relacji Brześć-Terespol papierosy bez polskiej akcyzy. Towar był ukryty w ładunku zrębki drewna oraz w skrytkach konstrukcyjnych wagonów kolejowych. Łącznie zabezpieczono ponad 1700 paczek papierosów.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zbereżu udaremnili próbę przemytu papierosów na zielonej granicy. Funkcjonariusze SG zabezpieczyli na terenach przygranicznych w powiecie włodawskim 2000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ustalono, że zostały wcześniej przemycone z terytorium Ukrainy do Polski. Ukryta w zaroślach kontrabanda miała zostać odwieziona w głąb kraju. 

 

do góry