Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Cudzoziemiec okradł rodaka i próbował zbiec za granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cudzoziemiec okradł rodaka i próbował zbiec za granicę

Magdalena Tomaszewska
08.06.2018

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na przejściu granicznym w Korczowej obywatela Ukrainy, który kilka godzin wcześniej ukradł swojemu rodakowi 10 000 zł i próbował zbiec na Ukrainę. Zatrzymanie złodzieja było możliwe dzięki sprawnej i skutecznej współpracy Straży Granicznej z Policją, która przekazała informacje o poszukiwanym cudzoziemcu.

Do kradzieży doszło 6 czerwca br. w Międzyrzeczu (woj. lubuskie), o czym poszkodowany obywatel Ukrainy zawiadomił tamtejszą Policję. Cudzoziemiec poinformował, że został okradziony ze wszystkich posiadanych przez siebie środków finansowych. Jako sprawcę wskazał swojego współlokatora, również obywatela Ukrainy, który prawdopodobnie jest w drodze na Ukrainę.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu natychmiast poinformowali o poszukiwanym cudzoziemcu służbę dyżurną z Nadodrzańskiego Oddziału SG, która błyskawicznie przekazała wiadomość funkcjonariuszom z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Jednocześnie policjanci prowadzili działania operacyjne, w wyniku których ustalili miejsce pobytu wskazanej osoby. Następnie poczekali, aż 49-letni obywatel Ukrainy zgłosi się do odprawy granicznej.

Cudzoziemiec był całkowicie zaskoczony, kiedy został zatrzymany na drogowym przejściu granicznym w Korczowej. Po sporządzeniu dokumentacji mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji. Usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

do góry