Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Imigranci organizowali nielegalną migrację - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Imigranci organizowali nielegalną migrację

Maciej Pietraszczyk
28.05.2018

Funkcjonariusze z Placówki SG w Ustrzykach Górnych zatrzymali ośmiu obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Zatrzymano także czterech obywateli Uzbekistanu, którzy próbowali przewieźć migrantów w głąb kraju.

W piątek w nocy patrol funkcjonariuszy SG pełniących służbę w Brzegach Górnych zatrzymał do kontroli trzy pojazdy na czeskich numerach rejestracyjnych. Kierowcy, ob. Uzbekistanu, okazali czeskie i polskie karty pobytowe. W pojazdach jechało także pięć kobiet i trzech mężczyzn, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, ani pieniędzy. Okazali się oni obywatelami Wietnamu w wieku od 17 do 30 lat. Cudzoziemcy ci z Ukrainy do Polski przedostali się pieszo, a po przekroczeniu granicy spotkali w umówionym miejscu obywateli Uzbekistanu, którzy zabrali ich do oczekujących pojazdów. Celem ich podróży imigrantów miały być kraje Europy Zachodniej. Za przerzut do Europy zapłacili po 22 tys. USD będąc jeszcze w swoim kraju.

W jednym z pojazdów znajdował się czwarty obywatel Uzbekistanu, którym prawdopodobnie miał być zapasowym kierowcą.

Obywatele Wietnamu zostali przekazani stronie ukraińskiej, natomiast wobec zatrzymanych kierowców, obywateli Uzbekistanu, Sąd Rejonowy w Lesku orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

zdj. Bieszczadzki OSG

  • Imigranci organizowali nielegalną migrację
    Imigranci organizowali nielegalną migrację
do góry