Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kłopotliwa sesja zdjęciowa na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kłopotliwa sesja zdjęciowa na granicy

Ewa Gajewska
15.05.2018

Pamiątkowe selfie ze słupami granicznymi w tle okazało się kosztowne dla trzech niemieckich turystów i polskiego przewodnika. Mężczyźni nie wiedzieli, że ich wizytę w rejonie polsko-rosyjskiej granicy rejestrują kamery Straży Granicznej.

13 maja patrol z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich zatrzymali niemieckich motocyklistów, którzy weszli na pas drogi granicznej. Mężczyźni chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jeden z nich - pomimo tablic informujących o zakazie przekraczania granicy państwowej - przekroczył ją w miejscu niedozwolonym. Turysta przyznał się do winy i przyjął mandat karny w wysokości 300 zł. Pozostali dwaj kierowcy jednośladów otrzymali mandaty w kwocie 200 zł każdy, natomiast polski przewodnik zapłacił 100 zł grzywny za fotografowanie.

Straż Graniczna przypomina, że przekraczanie polsko-rosyjskiej granicy państwowej może odbywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek.

zdj. Straż Graniczna

do góry