Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymano dwa auta marki Nissan X-Trail - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano dwa auta marki Nissan X-Trail

Dorota Bołotowicz
14.03.2018

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa samochody marki Nissan X-Trail pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości 185 tys. zł.

W Słubicach 11 marca br. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali do kontroli auto marki Nissan X-Trail na polskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że 29-letniego kierowca nie posiadał przy sobie dokumentów auta. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze SG stwierdzili ingerencję w pole numeryczne VIN. Samochód o wartości 150 000 zł zostało zabezpieczone, a kierowcę zatrzymano.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że samochód może być kradziony, sprawę przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

Następnego dnia tj. 12 marca 2018 r. funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Nissan X-Trail na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli ustalono, że auto figuruje w systemie SIS jako pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. 31-letni kierowca został zatrzymany.

Mężczyznę i odzyskany pojazd o szacunkowej wartości 35 000 zł przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

Zdj. Nadodrzański OSG

  • odzyskane auto
    odzyskane auto
  • odzyskane auto
    odzyskane auto
do góry