Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Rozbito zorganizowana grupę przestępczą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito zorganizowana grupę przestępczą

Ewelina Szczepańska
06.06.2017

Funkcjonariusze z Placówki SG w Hrebennem zatrzymali 14 osób, którym zarzuca się kierowanie i udział w strukturach zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa przemycała papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zamościu, miały miejsce pod koniec maja br. Zatrzymani to obywatele RP oraz Ukrainy rezydujący od ponad 10 lat w Polsce. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Zamościu 11 osobom postawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Trzy osoby usłyszały zarzut kierowania grupą przestępczą. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Zamościu 5 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG przeszukali ponadto kilka posesji na terenie województwa lubelskiego i śląskiego, gdzie również ujawniono papierosy i alkohol pochodzące z przemytu. Ich wartość to ponad 46 tys. zł. Od zatrzymanych, na poczet grożącej im kary, zabezpieczono blisko 22 tys. zł. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje na ogromną skalę procederu – tylko w okresie 6 miesięcy przemytnicy wprowadzili do obrotu wewnątrzwspólnotowego papierosy o wartości podatku akcyzowego ponad 4 mln zł. Grupa przestępcza działała od 2016 roku na obszarze całego kraju oraz innych państw UE.  

zdj. Nadbużański OSG

 

do góry