Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Na granicy polsko-białoruskiej - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Na granicy polsko-białoruskiej

Dawid Siwicki
05.11.2025

Kolejne 6 osób usiłowało sforsować polsko-białoruską granicę. Po raz kolejny uszkodzono pojazdy służbowe Straży Granicznej.

Migranci 4 listopada usiłowali przedostać się na terytorium Polski w rejonie ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Czeremsze. Do kolejnych prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej doszło dziś nad ranem. 

Cudzoziemcy rzucali w stronę polskich patroli kawałkami drutu kolczastego, w wyniku czego przebite zostały opony w dwóch pojazdach służbowych Straży Granicznej.

Od początku 2025 roku w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej polsko–białoruską granicę nielegalnie usiłowały pokonać osoby pochodzące z ponad 35 krajów. Najwięcej było obcokrajowców z Afganistanu, Etiopii, Somalii, Erytrei, Pakistanu i Iraku. 

  • Patrol Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej Patrol Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej
    Patrol Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej
do góry