W minionych dniach do Sądu Okręgowego w Szczecinie został skierowany przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Szczecinie akt oskarżenia wobec szefa gangu narkotykowego i 2 pozostałych jego członków. Przywódca grupy odpowie przede wszystkim za udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych w postaci metamfetaminy w łącznej ilości nie mniejszej niż prawie 1200 kg, które miały zostać przewiezione głównie z Hiszpanii do Wielkiej Brytanii, gdzie miały zostać wprowadzone do obrotu. Część z tych narkotyków, prawie 400 kilogramów, została przechwycona przez francuskie służby celne w trakcie transportu. Kolejne ponad pół tony zostało ujawnione i zatrzymane na terenie Hiszpanii, w oparciu o informacje przekazywane na bieżąco w ramach współpracy międzynarodowej przez Warmińsko Mazurski Oddział Straży Granicznej.
Grupa zajmowała się także organizowaniem plantacji marihuany na terenie Hiszpanii oraz przemytem kokainy i amfetaminy z Niemiec do Polski.
Pozostałych dwóch członków oskarżonych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ich rolą było przede wszystkim pilnowanie osób wykonujących zadania na rzecz grupy, odbieranie, przewożenie, ochrona i sprawdzanie substancji odurzających. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 18 lat.
