Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Morski Oddział Straży Granicznej w nowej strukturze - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Morski Oddział Straży Granicznej w nowej strukturze

02.03.2015

Od dziś (1 marca) zmieniła się struktura Morskiego Oddziału Straży Granicznej – cztery placówki zostały zniesione, w ich miejsce zostały utworzone Grupy Zamiejscowe oraz nowa Placówka Straży Granicznej w Gdańsku.

Od dziś (1 marca) zmieniła się struktura Morskiego Oddziału Straży Granicznej – cztery placówki zostały zniesione, w ich miejsce zostały utworzone Grupy Zamiejscowe oraz nowa Placówka Straży Granicznej w Gdańsku.

 

Z dniem 1 marca 2015 roku zmianie uległa struktura organizacyjna Morskiego Oddziału Straży Granicznej obejmująca zniesienie Placówek SG w Rewalu, Darłowie, Łebie, Gdańsku i Gdańsku Rębiechowie. W ich miejsce powstały Grupy Zamiejscowe z siedzibą w Rewalu PSG w Świnoujściu, w Darłowie PSG w Kołobrzegu i w Łebie PSG we Władysławowie. W miejsce Placówki SG w Gdańsku i Gdańsku Rębiechowie powstała nowa Placówka Straży Granicznej w Gdańsku.


W placówkach w Gdańsku, Łebie, Darłowie i Rewalu odbyły się uroczyste apele z udziałem kontradm. SG Piotra Stockiego, komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej, który podziękował funkcjonariuszom za dotychczasową służbę, a kilkunastu wręczył wyróżnienia.


Uroczystości w Darłowie zbiegły się z odznaczeniem Placówki SG w Darłowie Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, którą do żegnanego proporca placówki przypiął Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.


Morski Oddział Straży Granicznej obejmuje całe województwa: zachodniopomorskie i pomorskie oraz fragment woj. warmińsko-mazurskiego z miastem Elbląg, gdzie funkcjonuje Placówka SG obsługująca morskie przejścia graniczne w Elblągu i we Fromborku. Morski OSG jako jedyny ochrania całą granicę morską i obsługuje morskie przejścia graniczne. W jego strukturach są dwa dywizjony grupujące jednostki pływające SG i dziewięć placówek, w tym dwie obsługujące lotnicze przejścia graniczne: w Gdańsku i w Szczecinie.

 

 

zdj. Morski OSG

do góry