Jednym z zatrzymanych cudzoziemców był obywatel Turcji, który okazał do kontroli paszport zawierający odbitkę stampili Wojewody Mazowieckiego, potwierdzającą rzekome złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce. Jednak weryfikacja dokumentu w systemach teleinformatycznych SG nie potwierdziła tego faktu. Szczegółowa analiza wykazała, że stampila w paszporcie została podrobiona na wzór oryginalnej.
Wśród zatrzymanych znalazł się również obywatel Ukrainy wielokrotnie karany za przestępstwa popełnione na terytorium Polski, w tym rozboje, kradzieże oraz posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Ze względu na zagrożenie, jakie stwarzał dla bezpieczeństwa i porządku publicznego wydano mu decyzję o zobowiązaniu do powrotu z rygorem natychmiastowej wykonalności. Po zakończeniu czynności służbowych cudzoziemiec pod konwojem został doprowadzony do granicy w Dorohusku i przekazany stronie ukraińskiej.
Wobec pozostałych cudzoziemców z Gruzji i Azerbejdżanu wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu z jednoczesnym zakazem ponownego wjazdu na terytorium Polski i strefy Schengen na okres od roku do 6 lat.