Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Na granicy polsko-białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na granicy polsko-białoruskiej

Ewelina Szczepańska
25.05.2023

Wczoraj (24 maja) funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG ujawnili 151 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej oraz zatrzymali 4 osoby zaangażowane w pomocnictwo i organizowanie nielegalnego przekraczania granicy.

Wczorajszej doby z Białorusi do Polski próbowało nielegalnie przedostać się 151 osób, jednak 60 osób (na widok polskich służb) zawróciło na Białoruś. Próby nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG: w Białowieży, Czeremsze, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych i w Mielniku. Wśród cudzoziemców byli obywatele: Jemenu, Egiptu, Afganistanu, Syrii, Indii, Iranu, Iraku i Somalii.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce za pomocnictwo zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził 5 obywateli Syrii oraz 2 przewodników (obywateli Turcji), którzy podawali się za obywateli Syrii. Z kolei funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach zatrzymali także obywatela Jemenu, który organizował cudzoziemcom nielegalne przekraczanie granicy z Białorusi do Polski.

do góry