Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Papierosy nie trafiły na czarny rynek - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy nie trafiły na czarny rynek

Ewelina Szczepańska
18.05.2023

Wspólne działania funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG i KAS doprowadziły do zatrzymania 4 osób zaangażowanych w nielegalny, tytoniowy biznes. Przechwycono i zabezpieczono towar wart 300 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Grzechotkach, wraz z funkcjonariuszami łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej, ujawnili papierosy, środki pieniężne i kompletną linię produkcyjną służącą do pakowania papierosów. W wyniku przeszukania prywatnych posesji, mieszkań i pojazdów w powiecie piotrkowskim (woj. łódzkie) funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię technologiczną do pakowania papierosów. Ujawniono ponad 400 tys. sztuk papierosów bez polskiej akcyzy, w tym wyroby z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki. Zabezpieczono duże zapasy opakowań kartonowych i różnych rodzajów folii oraz filtry do papierosów.

Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego, w wieku od 32 do 38 lat, usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, związanych z produkcją nielegalnych papierosów. Na poczet grożącej im grzywny zabezpieczono ponad 73 tys. zł i 2 tys. funtów brytyjskich. 

zdj. Warmińsko-Mazurski Oddzial SG

  • Funkcjonariusze zabezpieczają nielegalny towar
    Funkcjonariusze zabezpieczają nielegalny towar
  • Funkcjonariusze zabezpieczają nielegalny towar
    Funkcjonariusze zabezpieczają nielegalny towar
  • Zatrzymanie przestępcy trudniącego się nielegalną produkcją papierosów
    Zatrzymanie przestępcy trudniącego się nielegalną produkcją papierosów
do góry