Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Funkcjonariusze SG ratowali poszkodowanych w wypadku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze SG ratowali poszkodowanych w wypadku

Ewelina Szczepańska
13.04.2023

Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego Oddziału SG ratowali matkę z małym dzieckiem, którzy ucierpieli w wypadku drogowym.

12 kwietnia, na drodze krajowej numer 32 (pomiędzy Krosnem Odrzańskim, a Zieloną Górą) doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z samochodem osobowym, którym podróżowała matka z półtorarocznym dzieckiem.

Moment wypadku widzieli wracający w tym czasie ze służby funkcjonariusze Straży Granicznej. Ruszyli na pomoc jego uczestnikom. Zabezpieczyli ponadto miejsce zdarzenia, używając pojazdu służbowego z włączonymi sygnałami świetlnymi. Kobieta o własnych siłach wyszła z rozbitego samochodu, natomiast jej dziecko z samochodu musieli wydostać funkcjonariusze Straży Granicznej. Kierowca ciężarówki nie ucierpiał w zdarzeniu. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy Policji i Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze przekazali poszkodowanych. Kobietę z dzieckiem zabrano na szczegółowe badania do szpitala. Kierowca ciężarówki nie wymagał hospitalizacji.

zdj. Nadodrzański Oddział SG

 

  • Funkcjonariusz WZD z Nadodrzańskiego Oddziału SG pomaga ofiarom wypadku drogowego
    Funkcjonariusz WZD z Nadodrzańskiego Oddziału SG pomaga ofiarom wypadku drogowego
do góry