Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano poszukiwane Ferrari o wartości 1,2 mln zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano poszukiwane Ferrari o wartości 1,2 mln zł

Paweł ŚNIEĆ
11.04.2023

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwane Ferrari o szacunkowej wartości 1,2 mln zł. Jest to najdroższy pojazd, który udało się odzyskać na wschodniej granicy Polski w tym roku.

8 kwietnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusz NOSG z Placówki w Terespolu przerwał podróż 28-letniemu obywatelowi Białorusi. Kierowca zestawu ciężarowego przewoził na lawecie samochód osobowy marki Ferrari Portofino (rok prod. 2019) o szacunkowej wartości 1,2 mln zł. W toku prowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, iż pojazd jest poszukiwany jako skradziony. Kierujący pojazdem został zatrzymany, pojazd zabezpieczono, zaś w samej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dalsze czynności prowadzą już funkcjonariusze Policji z Terespola.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych zabezpieczyli różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 5 mln zł. Ferrari Portofino o wartości 1,2 mln zł, jest jak dotąd najdroższym pojazdem, jaki udało się odzyskać w tym roku na wschodniej granicy Polski. 

zdj. Nadbużański OSG

  • zatrzymany pojazd
    zatrzymany pojazd
  • zatrzymany pojazd
    zatrzymany pojazd
  • zatrzymany pojazd
    zatrzymany pojazd
do góry