Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Na granicy polsko-białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na granicy polsko-białoruskiej

Ewelina Szczepańska
31.03.2023

Wczoraj (30 marca) 105 cudzoziemcom uniemożliwiono nielegalne przedostanie się przez zieloną granicę na terytorium Polski. Zatrzymano również kuriera.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Bobrownikach 14 cudzoziemców (obywateli Syrii) przeprawiło się na pontonie przez rzekę graniczną Świsłocz. 38 cudzoziemców ujawniono na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku, a 35 – w okolicach Białowieży. Kolejne grupy migrantów próbowały nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę w  rejonie Placówki SG w Narewce i Dubiczach Cerkiewnych. Ujawnieni cudzoziemcy pochodzili między innymi z: Afganistanu, Sudanu, Jemenu, Iraku i Iranu.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Nowym Dworze zatrzymali obywatela Ukrainy, który przyjechał w rejon pogranicza odebrać grupę nielegalnych migrantów (13 obywateli Syrii, obywatela Iraku). Mężczyzna zachowywał się agresywnie. Po zbadaniu go narkotestem okazało się, że był pod wpływem środków odurzających. Został zatrzymany.  

Od początku 2023 r. funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali już 165 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekraczaniu granicy.

zdj. Podlaski Oddział SG

  • Funkcjonariusze SG zatrzymują kuriera
    Funkcjonariusze SG zatrzymują kuriera
do góry