Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej

Ewelina Szczepańska
29.03.2023

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG zatrzymali kolejnych 4 członków zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się produkcją i sprzedażą nielegalnych papierosów.

Pod koniec listopada ub. roku zatrzymano 10 osób, które zajmowały się produkcją i sprzedażą nielegalnych papierosów. Wówczas 42-latek z powiatu kętrzyńskiego usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, która naraziła Skarb Państwa na straty blisko 4,8 mln zł. Okazało się, że sprawa jest rozwojowa. W dniach 14 i 15 lutego br. zatrzymano 5 mężczyzn, zaś 24 marca prokuratorskie zarzuty usłyszały kolejne 4 osoby. Mężczyźni sprowadzali jeździli autobusami do obwodu kaliningradzkiego, nabywali tam i sprowadzali do Polski wyroby tytoniowe.

64-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto poniesie odpowiedzialność za sprowadzenie z Federacji Rosyjskiej, w okresie od stycznia 2019 r. do marca 2020 r., 348 tys. sztuk rosyjskich papierosów. Naraził Skarb Państwa na straty prawie 400 tys. zł, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Pozostałe osoby, mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego, odpowidzą za przestępstwa karno-skarbowe.

film: Warmińsko-Mazurski Oddział SG

 

 

 

do góry