Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalne przekroczenie granicy w oku kamery - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalne przekroczenie granicy w oku kamery

Konrad SZWED
17.03.2023

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali wczoraj (16 marca br.) 92 próby nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Zatrzymano również jednego kuriera.

Egipt, Afganistan, Iran, Syria, Indie, Maroko, Sudan, Etiopia i Erytrea – obywatele tych państw podjęli wczoraj próbę nielegalnego przedostania się na terytorium Polski. Cudzoziemcy ujawnieni zostali przez patrole z Placówek SG w Dubiczach Cerkiewnych, Krynkach, Bobrownikach, Narewce, Czeremsze, Kuźnicy, Białowieży i Mielniku. 21 Egipcjan nielegalnie przekroczyło granicę polsko-białoruską wykorzystując tory kolejowe w rejonie Kuźnicy. Zostali podwiezieni w to miejsce przez służby białoruskie. Z kolei  na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Krynkach 14 Syryjczyków aby dostać się na terytorium naszego kraju pokonało rzekę graniczną Świsłocz przy użyciu pontonu.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach zatrzymali również jednego kuriera. W rejonie miejscowości Waliły Stacja przystąpili do kontroli osobowego peugeota. Okazało się, iż obywatel Ukrainy zmierzał w rejon granicy państwowej odebrać grupę migrantów, którzy nielegalnie dostali się na terytorium Polski.   

film: Podlaski OSG

 

do góry