Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Pojazd i części poszukiwane przez władze Niemiec i Norwegii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pojazd i części poszukiwane przez władze Niemiec i Norwegii

Ewelina Szczepańska
16.03.2023

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali lawetę oraz części poszukiwane przez krajowe oraz zagraniczne służby.

15 marca do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 32-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec wyjeżdżał z Polski, a w przestrzeni ładunkowej busa przewoził dużą ilość części samochodowych. Okazało się, że podzespoły pochodziły z audi Q5, utraconego na terenie Norwegii. Łącznie zatrzymano 70 elementów samochodowych o szacunkowej wartości 50 tys. zł. Razem z kierowcą części zostały przekazane policjantom.

Ponadto, w tym samym dniu, funkcjonariusze odzyskali lawetę wartą 100 tys. zł. Autem kierował 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna chciał wyjechać z Polski przez przejście graniczne w Budomierzu. Podczas kontroli granicznej okazało się, że numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) figuruje w bazie poszukiwawczej, a auto jest w zainteresowaniu niemieckich służb. W celu przeprowadzenia dalszych czynności pojazd oraz kierowca zostali przekazani policjantom.

zdj. Bieszczadzki Oddział SG

  • Zabezpieczone auto
    Zabezpieczone auto
  • Odzyskane części samochodowe
    Odzyskane części samochodowe
do góry