Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Skradziony w Niemczech bus wróci do właściciela - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Skradziony w Niemczech bus wróci do właściciela

Ewelina Szczepańska
16.03.2023

Wczoraj (15 marca) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście zatrzymali, po pościgu, skradzionego w Niemczech Fiata Ducato. Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 150 tys. zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wytypowali do kontroli fiata na polskich numerach rejestracyjnych. Autem jadącym z Niemiec kierował mężczyzna, który nie zastosował się do wydanych mu poleceń do zatrzymania się i z dużą prędkością zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem. Wówczas kierowca zwolnił, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Suzuki. Funkcjonariusze SG na miejsce zdarzenia wezwali pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz policjantów. Uczestniczącego w tym zdarzeniu kierowcę  suzuki przewieziono do szpitala.

Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze SG ustalili, że Fiat Ducato miał założone polskie tablice rejestracyjne, które figurują w systemach jako należące do innego pojazdu tej marki. Ponadto ujawnili w bagażniku auta oryginalne niemieckie tablice auta. Okazało się, że samochód został skradziony na terytorium Niemiec. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi gubińska policja.

zdj. Nadodrzański Oddział SG

  • Funkcjonariusz SG zabezpiecza pojazd
    Funkcjonariusz SG zabezpiecza pojazd
do góry