Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Na granicy polsko-białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na granicy polsko-białoruskiej

Ewelina Szczepańska
09.03.2023

Ubiegłej doby z Białorusi na terytorium Polski wbrew przepisom granicę usiłowało przekroczyć 67 osób. Zatrzymano też 2 kurierów.

21 cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie dostać się na terytorium Polski zostało ujawnionych na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Narewce. Pozostałe zdarzenia odnotowano w rejonie: Kuźnicy, Michałowa, Białowieży, Czeremchy i Mielnika. Zauważono także kilka osób, które nie zdążyły pokonać bariery technicznej i na widok polskich patroli wycofały się w głąb Białorusi.  

Funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie zatrzymali również 2 kurierów. Obywatele Białorusi przyjechali po 7 Afgańczyków, którzy nielegalnie przedostali się na terytorium Polski. Dodatkowo w samochodzie jednego z nich znaleziono woreczek z marihuaną. Zatrzymanym kurierom, odpowiedzialnym za organizowanie nielegalnego przekraczania granicy, przedstawiane są zarzuty. Prowadzone jest wobec nich również postępowanie administracyjne, które zakończy się powrotem cudzoziemców do krajów pochodzenia.

do góry