Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Gruzini nadużyli swobody przemieszczania się w strefie Schengen - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Gruzini nadużyli swobody przemieszczania się w strefie Schengen

Paweł ŚNIEĆ
25.01.2023

Funkcjonariusze z placówek SG w Kaliszu oraz w Świecku zatrzymali 4 Gruzinów, którzy naruszyli polskie przepisy dotyczące legalnego pobytu w Polsce oraz zgodnego z prawem przekraczania granicy państwowej.

We wtorek 24 stycznia funkcjonariusze z Placówki SG w Kaliszu, wytypowali na autostradzie A4 auto osobowe, którym podróżował dwóch Gruzinów. Podczas kontroli okazało się, że żaden z nich nie przebywa w Polsce zgodnie z przepisami, dodatkowo nie posiadali przy sobie paszportów. Z uwagi na to zastali zatrzymani. Obecnie z obywatelami Gruzji prowadzone są dalsze czynności z udziałem tłumacza.

Tego samego dnia (24.01) funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali do kontroli opla na polskich numerach rejestracyjnych, który kierował się w stronę polsko-niemieckiej granicy państwowej. W wyniku kontroli osób nim podróżujących, funkcjonariusze zatrzymali dwóch Gruzinów, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu w strefie Schengen i usiłowali przekroczyć granicę państwową z Polski do Niemiec bez dokumentów uprawniających do jej przekroczenia. W obecności tłumacza prowadzone są dalsze czynności z zatrzymanymi cudzoziemcami.

do góry