Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Interwencja na pokładzie samolotu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Interwencja na pokładzie samolotu

Paweł ŚNIEĆ
25.01.2023

Wczoraj (24 stycznia 2023 roku) funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec agresywnie zachowującego się i będącego pod wpływem alkoholu podróżnego. Mężczyzna miał wylecieć na urlop na Teneryfę wraz z trzema kolegami, jednak ich zachowanie spowodowało, że zostali wycofani z rejsu.

Trzy osoby opuściły samolot od razu, natomiast problematycznym pasażerem okazał się 42-letni obywatel Francji narodowości polskiej. Według raportu załogi, od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, zachowywał się głośno i napastliwie, a do tego nie wykonywał poleceń załogi i personelu pokładowego. Kapitan, mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, podjął decyzję o wycofaniu całej czwórki z rejsu. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Interwencji Specjalnych, po przybyciu na miejsce, ostrzegli awanturnika o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w razie niewykonywania poleceń wydawanych zgodnie z prawem. Mężczyzna od razu wstał i w asyście funkcjonariuszy został doprowadzony do pomieszczeń służbowych, gdzie  podczas rozmowy wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie, wyjaśniając, że nie chciał nikomu zaszkodzić i jest gotowy ponieść odpowiedzialność za swoje czyny.

Zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze na 42-latka nałożono karę grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości 500 złotych.

zdj. Nadwiślański OSG

 

 

  • belka sygnalizacyjna na dachu auta z napisem Straż Graniczna, samolot w tle
    belka sygnalizacyjna na dachu auta z napisem Straż Graniczna, samolot w tle
do góry