Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Fałszywe dokumenty zatrzymane w Korczowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Fałszywe dokumenty zatrzymane w Korczowej

Paweł ŚNIEĆ
25.01.2023

Fałszywe gruzińskie prawo jazdy oraz dwa ukraińskie dowody rejestracyjne ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej. Nieprawdziwymi dokumentami posłużyli się cudzoziemcy wyjeżdżający z Polski.

24 stycznia do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 37-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Renault. W trakcie odprawy granicznej strażnicy graniczni zauważyli, że przedstawione do kontroli gruzińskie prawo jazdy odbiega od wzoru. W wyniku szczegółowej analizy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że dokument jest w całości podrobiony.

Cudzoziemiec przyznał się do posługiwania fałszywką, za co otrzymał karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Dzień wcześniej na tym samym przejściu granicznym mundurowi z SG ujawnili nieuprawnioną ingerencję w dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym. Bezprawnie zmieniono dopuszczalną masę całkowitą pojazdu.  Ukraińskim dokumentem posłużył się 29-letni obywatel Ukrainy. Fałszywkę zatrzymano, a cudzoziemca ukarano grzywną w kwocie 1000 zł.

Do podobnego zdarzenia doszło 22 stycznia. Kierujący Land Roverem obywatel Ukrainy posłużył się fałszywym ukraińskim dowodem rejestracyjnym. Funkcjonariusz Straży Granicznej z Korczowej od razu zwrócił uwagę na nieprawidłowości w dokumencie.  Jak się okazało, dokument został podrobiony na wzór oryginału. 23-letni mężczyzna za posługiwanie się fałszywką otrzymał grzywnę w kwocie 1000 zł.

zdj. Bieszczadzki OSG

  • zatrzymany dokument
    zatrzymany dokument
  • zatrzymany dokument
    zatrzymany dokument
do góry