Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Cudzoziemcy zostali zatrzymani na A2 - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cudzoziemcy zostali zatrzymani na A2

Konrad SZWED
28.11.2022

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza zatrzymali 5 cudzoziemców, którzy w Polsce przebywali nielegalnie i wbrew przepisom usiłowali przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Za pomocnictwo w popełnieniu tego przestępstwa zatrzymano obywatela Ukrainy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu, przeprowadzając kontrole mające na celu zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji zatrzymali w niedzielę 27 listopada 46-letniego obywatela Ukrainy-kierowcę i właściciela Forda Mondeo. Zatrzymani zostali również jego pasażerowie – 5 cudzoziemców, z których tylko jeden miał syryjski paszport, pozostali nie mieli przy sobie żadnych dokumentów.

Funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemcy podający się za obywateli Syrii przekroczyli zewnętrzną granicę Unii Europejskiej w miejscu do tego niedozwolonym i we współdziałaniu z innymi osobami, w miejscu przez nich nieznanym. Ponadto ustalono, że cudzoziemcy nie mają prawa do legalnego pobytu w Polsce.
Wobec cudzoziemców prowadzone są dalsze czynności z udziałem tłumaczy.

Kierowca natomiast działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, umożliwił i ułatwił cudzoziemcom pobyt na terytorium naszego kraju wbrew przepisom. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

zdj. Nadodrzański OSG

  • Funkcjonariusze SG z zatrzymanymi cudzoziemcami
    Funkcjonariusze SG z zatrzymanymi cudzoziemcami
  • Kontrola drogowa
    Kontrola drogowa
do góry