Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Funkcjonariusze SG z Dorohuska namierzyli „przemytniczą dziuplę” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze SG z Dorohuska namierzyli „przemytniczą dziuplę”

Konrad SZWED
28.11.2022

Kontrabanda o łącznej wartości rynkowej niemal 118 tys. zł została w ostatnim czasie ujawniona i zatrzymana przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Dorohusku.

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas pełnionej służby, wytypowali miejsce, w którym mogą być przechowywane nielegalne papierosy. Idąc tym tropem, mundurowi przeszukali jedną z posesji w m. Okopy Nowe, w powiecie chełmskim. Podczas prowadzonego przeszukania, funkcjonariusze ujawnili w budynkach gospodarczych 8 tys. paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy, o łącznej wartości rynkowej niemal 118 tys. zł.

Jak ustalili mundurowi, nielegalny towar został uprzednio przemycony przez rzeką graniczną Bug, z terytorium Ukrainy do Polski. W charakterze podejrzanego zatrzymano 57-letniego obywatela Polski. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zatrzymany mężczyzna odpowie za przemyt papierosów przez granicę państwową. Czyn ten zagrożony karą grzywny lub pozbawienia wolności.

zdj. Nadbużański OSG

  • Ujawnione wyroby tytoniowe
    Ujawnione wyroby tytoniowe
do góry