Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Strażnicy graniczni wyciągnęli człowieka z płonącej ciężarówki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strażnicy graniczni wyciągnęli człowieka z płonącej ciężarówki

Konrad SZWED
23.11.2022

Funkcjonariusze SG z placówki w Sanoku uratowali poszkodowanych w wypadku. Jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia i udzielili niezbędnej pomocy.

Ogromny huk usłyszeli dzisiaj (23 listopada) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku. Patrol realizował zadania związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji w miejscowości Lipowica w powiecie krośnieńskim. Jak się okazało, na drodze krajowej doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Patrol natychmiast udał się w miejsce zdarzenia. Szybka reakcja zapobiegła tragedii.

Z jednej z ciężarówek wydobywał się już dym.  Mając na uwadze skalę zdarzenia, strażnicy graniczni ruszyli na pomoc kierowcom. Jeden z nich był uwięziony w kabinie. Mundurowi niezwłocznie pomogli mu w ewakuacji.

Poszkodowanym w wypadku był także drugi kierowca. Jemu funkcjonariusze Straży Granicznej również udzieli pierwszej pomocy. Sanoccy strażnicy graniczni zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zaopiekowali się poszkodowanymi do czasu przybycia służb ratowniczych.

zdj. Bieszczadzki OSG

  • Wypadek drogowy
    Wypadek drogowy
  • Wypadek drogowy
    Wypadek drogowy
  • Wypadek drogowy
    Wypadek drogowy
do góry