Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Z lotniska trafił prosto do aresztu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Z lotniska trafił prosto do aresztu

Konrad SZWED
23.11.2022

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali 50-letniego Polaka, który zamierzał odlecieć do Londynu. Trafił jednak do aresztu, ponieważ poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Częstochowie.

Poszukiwany mężczyzna zamierzał odlecieć wczoraj (22.11) do Londynu i w tym celu zgłosił się do odprawy paszportowej. Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że Sąd Rejonowy w Częstochowie od marca tego roku poszukuje go w celu zatrzymania i odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłacone kary grzywny.

Podczas konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania funkcjonariusze SG ustalili aktualność poszukiwań oraz ustalili, że 50-latek ma odbyć zastępczą karę 68 dni pozbawienia wolności z uwagi na nieuiszczoną karę grzywny wynoszącą 2 740 złotych nałożona na niego za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu oraz 25 dni zastępczej kary pozbawienia wolności nałożonej na niego w zamian za niezapłaconą karę grzywny 1000 zł za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Funkcjonariusze Straży Granicznej po sporządzeniu dokumentacji służbowej przekazali Polaka do aresztu śledczego. 

do góry