Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wspólne kibicowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej z Prezydentem RP oraz wizyta w Centrum Nadzoru w Białymstoku. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wspólne kibicowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej z Prezydentem RP oraz wizyta w Centrum Nadzoru w Białymstoku.

Konrad SZWED
23.11.2022

W dniu 22 listopada 2022 r. funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji oraz żołnierze Wojska Polskiego wspólnie z Prezydentem RP kibicowali Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Następnie po zakończonym meczu Prezydent RP odwiedził Centrum Nadzoru w Białymstoku.

W bazie wojskowej w Nowej Łuce Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda i Wicepremier-Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji oraz żołnierzami wspólnie kibicowali Reprezentacji Polski w piłce nożnej podczas meczu z Meksykiem rozgrywanego w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze.

Po zakończonym spotkaniu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda złożył wizytę w Centrum Nadzoru, które mieści się na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, skąd całodobowo monitorowana jest granica polsko-białoruska.Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen.bryg. SG Andrzej Jakubaszek zapoznał Pana Prezydenta z aktualną sytuacją migracyjną na ochranianym odcinku granicy, a także z funkcjonowaniem Centrum Nadzoru.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace nad pierwszym odcinkiem bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej. W najbliższych dniach będą odebrane kolejne odcinki elektronicznej bariery.

Bariera elektroniczna będzie miała długość ok. 206 km i będzie stanowić jeden z najważniejszych elementów zapory na granicy polsko-białoruskiej.

zdj. Podlaski OSG / KPRP

 • Wspólne kibicowanie z Prezydentem RP
  Wspólne kibicowanie z Prezydentem RP
 • Funkcjonariusz Straży Granicznej
  Funkcjonariusz Straży Granicznej
 • Funkcjonariusze Straży Granicznej
  Funkcjonariusze Straży Granicznej
 • Funkcjonariuszki Straży Granicznej i Policji
  Funkcjonariuszki Straży Granicznej i Policji
 • Pamiątkowe zdjęcie
  Pamiątkowe zdjęcie
 • Przedstawienie sytuacji migracyjnej
  Przedstawienie sytuacji migracyjnej
 • Spotkanie w Podlaskim Oddziale SG
  Spotkanie w Podlaskim Oddziale SG
 • Przedstawienie systemu nadzoru Prezydentowi RP
  Przedstawienie systemu nadzoru Prezydentowi RP
 • Wizyta Prezydenta w Centrum Nadzoru
  Wizyta Prezydenta w Centrum Nadzoru
do góry