Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Upomniał się o nich wymiar sprawiedliwości - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Upomniał się o nich wymiar sprawiedliwości

Konrad SZWED
21.11.2022

Trzech mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zatrzymali w miniony weekend na gdańskim lotnisku funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Jeden z podróżnych przed przylotem z Norwegii opuścił tamtejszy zakład karny, by do kolejnego trafić w Polsce.

32-latek został deportowany z Norwegii po odbyciu kary 8,5 miesiąca pozbawienia wolności za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku. Po tym, jak orzeczono wobec niego 5-letni zakaz wjazdu na terytorium Norwegii, przyleciał do Gdańska. Na lotnisku zatrzymała go Straż Graniczna. Okazało się, że w Polsce ma do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności, także za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Za kratki prosto z lotniska, również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, trafił 66-latek, który przyleciał z Londynu. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sokółce. Ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Trzecią zatrzymaną osobą był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olecku 39-letni pasażer samolotu rejsowego z Londynu.  Za dokonaną kradzież mężczyzna ma trafić na 15 miesięcy do zakładu karnego.

do góry