Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kolejni kurierzy zatrzymani - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejni kurierzy zatrzymani

Paweł ŚNIEĆ
21.11.2022

W ciągu minionego weekendu (18-20.11.2022 r.) zatrzymano w sumie dziewięciu pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Najwięcej osób zaangażowanych w pomoc cudzoziemcom przy nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy zatrzymano w piątek (18.11.2022 r.). Tego dnia polskie służby ujęły sześciu obcokrajowców, którzy przewozili bądź przyjechali odebrać grupy nielegalnych migrantów.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy w miejscowości Straż zatrzymali obywatela Mołdawii, który przewoził czterech Syryjczyków. Z kolei w okolicach miejscowości Bachury funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy swoimi autami przyjechali odebrać grupę 10 cudzoziemców. Kolejnych trzech pomocników zatrzymali współdziałający z nami funkcjonariusze Policji. Dwaj obywateli Gruzji, którzy przewozili dwóch Pakistańczyków, zatrzymani zostali w rejonie Hajnówki. Obywatela Ukrainy ujęto z kolei w rejonie miejscowości Łużany. Cudzoziemiec przewoził w aucie dwóch obywateli Syrii.

Kolejnych dwóch obywateli Gruzji zatrzymali funkcjonariusze policji w sobotę (19.11.2022 r.), a w niedzielę (20.11.2022 r.) zatrzymali obywatela Ukrainy. Cudzoziemcy w sumie przewozili 11 nielegalnych migrantów.

Wobec kurierów oprócz zarzutów za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, dodatkowo zostaną wszczęte postępowania administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen na 5 lat.

W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już w sumie 300 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej.

do góry