Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzmano poszukiwanych mężczyzn - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzmano poszukiwanych mężczyzn

Ewelina Szczepańska
15.11.2022

Funkcjonariusze z palcówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w czasie dwóch ostatnich dni zatrzymali 4 osoby, poszukiwane przez organy ścigania.

Dziś (15 listopada) funkcjonariusze z Placówki SG we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali 28-letniego obywatela Gruzji, który zamierzał odlecieć do swojego kraju. Podczas kontroli dokumentów mężczyzny okazało się, że ma on do odbycia karę pozbawienia wolności za dokonane w Polsce kradzieże. Gruzin został przekazany do zakładu karnego.

Na lotnisku we Wrocławiu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali także 46-letniego obywatela Słowacji. Mężczyzna przyleciał do Polski z Wielkiej Brytanii. Został przekazany funkcjonariuszom dolnośląskiej Policji, gdy okazało się, że jest poszukiwany przez Interpol listem gończym wystawionym przez wymiar sprawiedliwości Republiki Czeskiej.

Kolejnego z poszukiwanych mężczyzn funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku w Poznaniu-Ławicy. W poniedziałek (14 listopada) z Manchesteru do Poznania przyleciał 30-letni Polak, który był poszukiwany za popełnione kradzieże przez sąd w Częstochowie. Polak został przekazany do aresztu śledczego.

Ponadto funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali 29-letniego Polaka, który został wydalony z terytorium Niemiec. Okazało się, że mężczyzny poszukuje sąd w Jaworznie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Poszukiwany został przekazany do aresztu śledczego.

 

do góry