Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przez granicę wbrew przepisom i kolejny zatrzymany kurier - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przez granicę wbrew przepisom i kolejny zatrzymany kurier

Konrad SZWED
09.11.2022

W trakcie minionej doby (8 listopada) 63 migrantów usiłujących nielegalnie przedostać się na terytorium Polski ujawnili funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG. Zatrzymano również pomocnika w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Ujawnieni cudzoziemcy pochodzili z: Egiptu, Maroka, Syrii, Afganistanu, Iraku, Kirgistanu i Etiopii. Usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę Polski na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w: Nowym Dworze, Krynkach, Michałowie, Narewce, Białowieży, Czeremsze i Mielniku.

Najwięcej cudzoziemców (32) próbowało przedostać się do naszego kraju w okolicach Nowego Dworu. Zauważono również kilka grup migrantów poruszających się po białoruskiej stronie granicy wzdłuż istniejącej bariery.

Zatrzymano ponadto kuriera usiłującego przewieźć w głąb kraju osoby, które uprzednio nielegalnie przekroczyły granicę. Obywatel Rumunii, który przewoził 6 Syryjczyków i  Egipcjanina został zatrzymany w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w  Michałowie. Odpowie za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

 

do góry