Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Ogólnopolska akcja oddawania krwi służb mundurowych „Nasza krew - nasza Ojczyzna” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ogólnopolska akcja oddawania krwi służb mundurowych „Nasza krew - nasza Ojczyzna”

09.11.2022

Pomoc w ratowaniu życia i zdrowia to nadrzędny cel 11.edycji Akcji Honorowego Oddawania Krwi pod hasłem „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA” prowadzonej w poszczególnych jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej, Policji, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, a także innych instytucjach i organizacjach oraz w punktach krwiodawstwa.

Dla naszej formacji to również jedna z form uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, bo choć dziś nie musimy walczyć i przelewać krwi za wolność ojczyzny, ale właśnie w taki szczególny sposób możemy okazać swój patriotyzm, a jednocześnie szacunek do największego daru jakim jest życie.

Tegoroczna zbiórka, której po raz kolejny organizatorem jest Komendant Główny Straży Granicznej, rozpoczęła się 24 października i trwać będzie, aż do 23 grudnia br., a przewidywana liczba jej uczestników to około 3000 osób.

Podczas poprzednich edycji – w latach 2012-2020 – krwiodawcy przekazali do Narodowego Centrum Krwi 13 450 litrów  krwi i jej składników, w tym 4 010 litrów wypłynęło z szeregów Straży Granicznej.

Pamiętając o tym, że decyzja o oddaniu krwi to mały krok lecz na wagę życia drugiego człowieka zachęcamy do aktywnego przyłączenia się do akcji.  Niezależnie od tego jaką masz grupę krwi podziel się nią z tymi, którzy jej potrzebują – bo tego leku nie da się wyprodukować.

 

Treść komunikatu: opracowanie i redakcja: Sylwia Wojtowicz-Sander (GKGSG)

Plakat: projekt i opracowanie graficzne: Sylwia Wojtowicz-Sander 

 

do góry