Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Podrabiane ubrania warte ponad 350 tys. zł zatrzymano na targowisku w Krotoszynie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podrabiane ubrania warte ponad 350 tys. zł zatrzymano na targowisku w Krotoszynie

Konrad SZWED
09.11.2022

Bluzy, spodnie, koszulki i bieliznę zabezpieczyli we wtorek (8 listopada) funkcjonariusze z Placówki SG w Kaliszu wraz z policjantami i Strażą Miejską z Krotoszyna. Cała partia podrabianej odzieży była sprzedawana przez obywateli Bułgarii na targowisku miejskim w Krotoszynie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz krotoszyńską Strażą Miejską ujawnili na targowisku miejskim w Krotoszynie dwoje obywateli Bułgarii, którzy handlowali odzieżą znanych, sportowych marek. Przedstawiciel kancelarii prawnej, reprezentującej producentów, przeanalizował 2 244 sztuk zabezpieczonych towarów i jednoznacznie stwierdził, że zostały podrobione. Ubrania były wykonane z materiałów niskiej jakości, nie miały oryginalnych metek, wszywek i przywieszek, a znaki firmowe widniejące na nich zostały podrobione. Do posiadania nielegalnego towaru i jego sprzedaży przyznało się dwoje obywateli Bułgarii w wieku 35 i 46 lat. 

Ujawniony towar wart 350 tys. zł został zabezpieczony. Dalsze postępowanie w tej sprawie poprowadzą funkcjonariusze Policji z Krotoszyna.  

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

zdj. Nadodrzański OSG

 • Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji
  Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji
 • Funkcjonariusze w trakcie liczenia zabezpieczonego towaru
  Funkcjonariusze w trakcie liczenia zabezpieczonego towaru
 • Wyłożony towar na stoisku
  Wyłożony towar na stoisku
 • Podrabiane paski
  Podrabiane paski
 • Stoisko z podrabianymi ubraniami
  Stoisko z podrabianymi ubraniami
 • Bus z podrabianymi ubraniami
  Bus z podrabianymi ubraniami
 • Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji podczas czynności służbowych
  Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji podczas czynności służbowych
do góry