Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kontrabanda za ponad milion zł zatrzymana przez funkcjonariuszy z Karpackiego Oddziału SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrabanda za ponad milion zł zatrzymana przez funkcjonariuszy z Karpackiego Oddziału SG

Konrad SZWED
07.11.2022

Funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału SG ujawnili w Rybniku znaczne ilości wyrobów tytoniowych oraz zatrzymali 2 obywateli Polski.

Mężczyźni, w wieku 53 i 29 lat, zostali zatrzymani w związku z przewożeniem wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych w Rybniku zabezpieczono prawie 111 kg suszu roślinnego w postaci liści tytoniu. Dodatkowo ujawniono maszynę tnącą wraz z taśmociągiem i śladowymi ilościami tytoniu, wagę elektroniczną oraz opryskiwacz ogrodowy z bezbarwną cieczą.

Przeszukano również znajdujący się na miejscu zdarzenia samochód typu bus marki Peugeot. W pojeździe ujawniono i zabezpieczono 53 kostki o łącznej wadze prawie 1,5 tony suszu roślinnego w postaci liści tytoniu. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na 811 tys. zł. Zatrzymanym mężczyznom zostały przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa tzw. paserstwa akcyzowego. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Dalsze czynności w sprawie będą prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku.

zdj. Karpacki OSG

 • Funkcjonariusz SG przeszukuje ujawnione paczki
  Funkcjonariusz SG przeszukuje ujawnione paczki
 • Maszyna do cięcia tytoniu
  Maszyna do cięcia tytoniu
 • Ujawnione paczki z tytoniem
  Ujawnione paczki z tytoniem
 • Ujawniony towart w busie
  Ujawniony towart w busie
do góry