Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Granica polsko-białoruska, trzy dni wytężonej pracy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Granica polsko-białoruska, trzy dni wytężonej pracy

Konrad SZWED
07.11.2022

W trakcie ostatnich trzech dni (od 4 do 6 listopada) służby ochraniające podlaski odcinek polsko-białoruskiej granicy ujawniły 285 cudzoziemców, usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju. Kilka grup migrantów, po zauważeniu ich przez polskie patrole, oddaliło się w głąb Białorusi.

Weekend był niespokojny na całym odcinku granicy z Białorusią, ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej. Interwencje prowadzili funkcjonariusze z 12 Placówek SG. Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy - 138, miało miejsce w sobotę. W piątek takich zdarzeń było - 60,  natomiast  w niedzielę - 87. Migranci w rejonach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Bobrownikach, Narewce i Krynkach dostali się do naszego kraju pokonując rzeki graniczne i tereny bagniste.

Cudzoziemcy pochodzili z wielu rejonów świata, zarówno z państw afrykańskich, jak i z krajów Bliskiego Wschodu. Byli to obywatele: Maroka, Konga, Kamerunu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Nigerii, Ghany, Komorów, Gambii, Etiopii, Senegalu, Turcji, Iraku, Iranu, Afganistanu.

do góry