Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej 8 cudzoziemców zatrzymano w hostelu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

8 cudzoziemców zatrzymano w hostelu

Ewelina Szczepańska
03.11.2022

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie wczoraj, na terenie jednego ze stołecznych hosteli, zatrzymali 8 cudzoziemców za nielegalny pobyt w Polsce oraz za niezgodne z prawem przekroczenie granicy państwowej.

Do zatrzymania kobiety i siedmiu mężczyzn, podających się za obywateli Sri Lanki, doszło podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców w naszym kraju. Okaząło się, że tylko jedna osoba posiadała przy sobie swój paszport. Dane personalne pozostałych osób ustalono na podstawie ustnych oświadczeń. Cudzoziemcy zeznali, że dostali się do Polski nielegalnie, przekraczając granicę państwową od wschodu. Niektórzy z nich zapłacili za przerzut i dalszą podróż na Zachód od 8 do 9 tys. USD. Wśród zatrzymanych był mężczyzna, który zaledwie miesiąc wcześniej otrzymał postanowienie o opuszczeniu terytorium RP w związku z przekroczeniem granicy RP wbrew przepisom. 

Po zakończeniu czynności identyfikacyjnych i procesowych z udziałem tłumaczy, wobec zatrzymanych zostaną wszczęte procedury administracyjne ukierunkowane na wydanie decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu jak również zostanie skierowany wniosek do sądu o umieszczeniu ich w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

do góry