Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Uzbrojone auto i kontrabanda warta ponad 324 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uzbrojone auto i kontrabanda warta ponad 324 tys. zł

Paweł ŚNIEĆ
20.10.2022

22 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 324 tys. zł ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano trzech obywateli Polski i zabezpieczono samochód, którym przewożona była kontrabanda.

Do ujawnienia nielegalnych wyrobów akcyzowych doszło 18 października br. podczas prowadzenia czynności służbowych na terenie gminy Giby. Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań z Augustowa na jednej z posesji i w znajdującym się tam samochodzie ujawnili znaczne ilości nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wyniku przeprowadzonych działań w sumie zabezpieczono 22 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 324 tys. zł.

Okazało się również, że przemytnicy przygotowali auto na wypadek pościgu i umieścili w nim w specjalnie skonstruowanych skrytkach kolce.

W związku ze sprawą zatrzymano trzech obywateli Polski. Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód audi A8 o wartości 25 tys. zł.
 
Od początku 2022 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przemyt papierosów o wartości ponad 6,2 mln zł.

zdj. Podlaski OSG

 

 

  • skrytka oraz kolce pod autem
    skrytka oraz kolce pod autem
  • ujawniona kontrabanda w bagażniku samochodowym
    ujawniona kontrabanda w bagażniku samochodowym
  • kartony z zatrzymanym towarem w aucie
    kartony z zatrzymanym towarem w aucie
do góry