Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalni migranci na litewskim odcinku granicy państwowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalni migranci na litewskim odcinku granicy państwowej

Konrad SZWED
12.09.2022

Dziesiątego września br. zatrzymano dwóch kurierów i ośmiu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Kolejnego przemytnika ludzi ujęto już dziś (12.09.2022 r.) tuż po północy.

W sobotę nad ranem patrol z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszem Policji w miejscowości Wigrańce zatrzymał do kontroli skodę na warszawskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że oprócz kierowcy - obywatela Ukrainy, w aucie znajduje się jeszcze czterech obywateli Indii i jeden Pakistańczyk. Tego samego dnia, kolejnego przemytnika, również obywatela Ukrainy zatrzymał patrol Straży Granicznej z Augustowa. Volkswagenem posiadającym estońskie tablice rejestracyjne przewoził trzech Irańczyków. Ustalono, że wszyscy podróżni w  godzinach porannych przekroczyli polsko – litewską granicę.

Natomiast dziś nad ranem wspólny patrol Policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej z Sejn zatrzymał kolejnego kuriera z nielegalnymi migrantami. Dwudziestoletni obywatel Mołdawii przewoził w swoim chevrolecie pięciu Afgańczyków.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na odcinku granicy z Litwą zatrzymali już 99 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

zdj. Podlaski OSG

  • Zatrzymanie nielegalnych migrantów
    Zatrzymanie nielegalnych migrantów
do góry