Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Statystyka z polsko-białoruskiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Statystyka z polsko-białoruskiej granicy

Konrad SZWED
12.09.2022

W dniach 9-11.09.2022 r. ujawniono 84 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się z Białorusi na terytorium Polski. Zatrzymano również kuriera przewożącego nielegalnych migrantów.

W niedzielę (11.09.2022 r.) polsko-białoruską granicę nielegalnie próbowało przekroczyć 36 cudzoziemców. Pochodzili oni między innymi z Iraku, Syrii, Egiptu, Jemenu, Indii, Sri Lanki. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Mielniku, Białowieży, Krynkach i Michałowie. Największa grupa,  21  cudzoziemców (17 ob. Egiptu i 4 ob. Syrii ), przeprawiła się na polską stronę przez rzekę graniczną Świsłocz na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Krynkach.

Z kolei w sobotę (10.09.2022 r.) na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Mielniku, Dubiczach Cerkiewnych, Białowieży, Bobrownikach i Płaskiej ujawniono w sumie 16 osób, które nielegalnie przekroczyły polsko-białoruską granicę.

W piątek (09.09.2022 r.)  32 cudzoziemców próbowało sforsować granicę na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Mielniku, Czeremsze, Dubiczach Cerkiewnych, Narewce i Bobrownikach.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze zatrzymano pomocnika - obywatela Ukrainy, który przyjechał po 8 obywateli Iraku. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Obywatel Ukrainy został zatrzymany za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy tym osobom. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, o czym dziś zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi  mu do 8 lat pozbawienia wolności.

do góry