Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zostawił bagaż na lotnisku, a w nim śmieci i resztki jedzenia - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zostawił bagaż na lotnisku, a w nim śmieci i resztki jedzenia

Konrad SZWED
05.09.2022

Pozostawiony na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach bagaż zawierający, jak się ostatecznie okazało śmieci i resztki jedzenia, były powodem ewakuacji podróżnych z jednego z parkingów przed terminalem parkingu oraz powodem zabezpieczenia wjazdu na teren pobliskich parkingów.

W sobotę 3 września br. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację, iż przed terminalem, na parkingu znajduje się pozostawiony bez nadzoru bagaż.

Pirotechnicy po oględzinach bagażu i wyznaczeniu bezpiecznej strefy oraz po obejrzeniu zapisu z kamer uznali, że bagaż ten może stworzyć zagrożenie. Ewakuowano pasażerów z tego parkingu i zabezpieczano wszystkie drogi dojazdowe w pobliże pozostawionego bagażu. Rozpoznanie minersko- pirotechniczne, które przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej, pozwoliło ustalić, że bagaż nie stwarza zagrożenia i zawiera… resztki jedzenia oraz śmieci.

W czynnościach brało udział 8 funkcjonariuszy Straży Granicznej, 4 pracowników SOL, funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz zabezpieczenie medyczne. Dzięki przywieszcze na bagażu ustalono właściciela pozostawionego bagażu, który ukarany zostanie mandatem karnym, wynoszącym nawet 500 zł.

zdj. Nadodrzański OSG

  • Pozostawiony na lotnisku bagaż
    Pozostawiony na lotnisku bagaż
do góry