Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Dron Straży Granicznej w akcji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dron Straży Granicznej w akcji

Konrad SZWED
05.09.2022

Strażnicy graniczni z Placówki w Wetlinie pomogli w odnalezieniu mężczyzny zagubionego w lesie. W działaniach pomógł dron służący do ochrony granicy państwowej.

Do zdarzenia doszło 4 września br. w okolicach miejscowości Solinka (gmina Cisna) w pobliżu granicy ze Słowacją. W pewnym momencie do patrolu SG realizującego zadania z wykorzystaniem drona podbiegła kobieta, mieszkanka powiatu leskiego. Przerażona kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że w trakcie spaceru zaginął jej 70-letni mąż. Dodała, że mężczyzna przeszedł poważny zabieg i może mieć problemy z koncentracją oraz pamięcią.

Strażnicy graniczni natychmiast uruchomili drona i rozpoczęli obserwację terenu. Nowy nabytek Placówki, zakupiony z funduszu wsparcia Marszałka Województwa Podkarpackiego, na co dzień wykorzystywany jest w ochronie granicy państwowej. Posiada on m.in. funkcję termowizji do obserwacji w dzień i w nocy. Dron okazał się kluczowy w poszukiwaniach. Już po kilku minutach mundurowi zlokalizowali mężczyznę w oddalonym o kilkaset metrów gęstym lesie. Funkcjonariusze odnaleźli zagubionego i sprowadzili bezpiecznie do oczekującej żony.

zdj. Bieszczadzki OSG

  • foto z drona
    foto z drona
do góry