Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kolejni kurierzy zatrzymani na granicy polsko-litewskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejni kurierzy zatrzymani na granicy polsko-litewskiej

Konrad SZWED
02.08.2022

Na odcinku polsko-litewskiej granicy państwowej wczoraj (01.08.2022 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch kurierów i trzynastu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

Patrol z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak w miejscowości Budzisko zatrzymał do kontroli dwa pojazdy na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcy-obywatele Ukrainy  w samochodach  przewozili cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju. Samochodem marki Volvo podróżowało 6 obywateli Tadżykistanu i obywatel Iranu,  a Toyotą 6 obywateli Iranu. W trakcie kontroli ustalono, że obcokrajowcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski, a wcześniej z Białorusi na Litwę.

Wszyscy zostali zatrzymani, pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Rutce-Tartak. Dwaj obywatele Ukrainy w wieku 23 i 25 lat usłyszeli zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto Komendant Placówki SG w Rutce-Tartak wszczął postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu.

W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 184 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, w tym 53 na granicy polsko-litewskiej.

do góry