Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przemytnicy z kontrabandą zatrzymani w pobliżu granicy państwowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przemytnicy z kontrabandą zatrzymani w pobliżu granicy państwowej

Ewelina Szczepańska
06.07.2022

Funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku zatrzymali dwie osoby tuż po przemycie kontrabandy z Ukrainy do Polski. Zabezpieczono nielegalne papierosy, które przemyciły.

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację, że na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Dorohusk może znajdować się nielegalny towar. Po przeszukaniu posesji, na jej terenie zabezpieczono papierosy bez polskich znaków akcyzy. Ustalono, że zostały przemycone do Polski przez rzeką graniczną Bug z terytorium Ukrainy.

Podczas dalszych działań prowadzonych na tym terenie funkcjonariusze zatrzymali 2 obywateli Polski, którzy byli związani z nielegalnym procederem. To mieszkańcy gminy Dorohusk. Jeden z mężczyzn został zatrzymany podczas transportu motocyklem typu cross nielegalnego towaru. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przemyt papierosów przez granicę państwową. Grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności. W samej sprawie prowadzone są w dalszym ciągu czynności mające ustalić pozostałych sprawców przemytu.

zdj. Nadbużański OSG

 

  • Funkcjonariusz SG zabezpiecza nielegalny towar
    Funkcjonariusz SG zabezpiecza nielegalny towar
do góry