Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalna wytwórnia papierosów i towar warte 880 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna wytwórnia papierosów i towar warte 880 tys. zł

Ewelina Szczepańska
05.07.2022

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału SG ujawnili na Dolnym Śląsku specjalistyczną linię produkcyjną do wytwarzania papierosów oraz czekający na porcjowanie susz tytoniowy wart 850 tys. zł. Do sprawy zatrzymano 2 Polaków.

Do ujawnienia tej profesjonalnej linii produkcyjnej do wytwarzania papierosów doszło w powiecie zgorzeleckim na Dolnym Śląsku. Funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach, przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań, weszli na teren jednej z wytypowanych wcześniej posesji i zabezpieczyli maszynę i noże do cięcia tytoniu, suszarkę do tytoniu oraz 1,6 tony suszu tytoniowego. Wartość zabezpieczonego sprzętu oraz tytoniu to 880 tys. zł. Zatrzymano także dwóch Polaków w wieku 33 i 38 lat, których zastano podczas produkcji papierosów. W tej sprawie funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach wszczęli postępowanie przygotowawcze, a zatrzymanych mężczyzn przesłuchano w charakterze podejrzanych. Za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego grozi im wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności.

 

 

zdj.,materiał filmowy: Nadodrzański OSG

 

 

  • Funkcjonariusz SG zabezpiecza nielegalny towar
    Funkcjonariusz SG zabezpiecza nielegalny towar
  • Nielegalny towar w pomieszczeniach na prywatnej posesji
    Nielegalny towar w pomieszczeniach na prywatnej posesji
  • Funkcjonariusze SG na posesji, gdzie zabezpieczono nielegalny towar
    Funkcjonariusze SG na posesji, gdzie zabezpieczono nielegalny towar
do góry