Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kurier i nielegalni migranci na granicy polsko-litewskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kurier i nielegalni migranci na granicy polsko-litewskiej

Ewelina Szczepańska
05.07.2022

Wczoraj, 4 lipca, funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnego kuriera i 4 cudzoziemców, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Gołdapi (Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej) w Krejwianach zatrzymali do kontroli osobowego nissana na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kierowca auta, 33-letni obywatel Ukrainy, przewoził 4 obywateli Iraku. Patrol z Placówki SG w Rutce-Tartak, po przeprowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemców w Polsce, stwierdził, że mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju, a ponadto jeden z nich  posiadał przepustkę z litewskiego ośrodka dla cudzoziemców. Wszyscy obywatele Iraku zostali zatrzymani, a następnie przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Przewożący ich obywatel Ukrainy usłyszał z kolei zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Od oczątku roku na granicy polsko-litewskiej zatrzymano 33 pomocników i organizatorów w przegraczaniu granicy wbrew obowiązującym przepisom.

 

do góry