Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Imigranci ukrywali się w naczepie tira - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Imigranci ukrywali się w naczepie tira

Paweł Śnieć
23.06.2022

Sprawne działanie funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziło do ujęcia 11 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski.

Cudzoziemców zatrzymano wczoraj, 22 czerwca, w m. Równe na Podkarpaciu. Pracownik pobliskiej stacji paliw zauważył w jednym z tirów stojącym na parkingu przeciętą plandekę naczepy. Zawiadomił służby mundurowe: krośnieńskich policjantów, funkcjonariuszy z Placówek SG w Sanoku i Rzeszowie oraz funkcjonariuszy KAS z Barwinka. Wspólne działania służb doprowadziły do ujęcia 11 cudzoziemców, którzy ukrywając się w naczepach dwóch tirów, nielegalnie przekroczyli granice polsko-słowacką.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału ustalili, że byli to 5 obywateli Nepalu, 4 obywateli Pakistanu i 2 obywateli Indii. Cudzoziemcy byli w dobrej kondycji fizycznej i nie wymagali opieki lekarskiej. W trakcie wyjaśnień przyznali, że do naczepy dostali się w Rumunii bez wiedzy kierowcy. Tam też przemytnicy odebrali im dokumenty i pobali opłatę od każdego po 3 tys. euro. Imigranci twierdzili, że chcieli dostać się na Zachód Europy, aby podjąć pracę zarobkową.

Wszyscy cudzoziemcy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy z użyciem podstępu, do czego się przyznali. Funkcjonariusze z Placówki SG w Sanoku skierowali wnioski do sądu o umieszczeniu zatrzymanych w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

 

zdj. Bieszczadzki OSG

 

 

 

  • Imigranci ukrywali się w naczepie tira Imigranci ukrywali się w naczepie tira
    Imigranci ukrywali się w naczepie tira
  • Imigranci ukrywali się w naczepie tira
    Imigranci ukrywali się w naczepie tira
  • Imigranci ukrywali się w naczepie tira
    Imigranci ukrywali się w naczepie tira
do góry