Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przez granicę polsko-litewską wbrew przepisom - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przez granicę polsko-litewską wbrew przepisom

Ewelina Szczepańska
21.06.2022

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG, na odcinku polsko-litewskim, zatrzymali kolejnego organizatora i 5 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak, na terenie gminy Wiżajny, zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mazda na łomżyńskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą auta był 27-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że mężczyzna przewoził pięciu obywateli Iranu, którzy wcześniej nielegalnie przekroczyli polsko-litewską granicę. Ponadto, w wyniku kontroli stanu trzeźwości kierowcy przez wezwanych na miejsce funkcjonariuszy Policji ujawniono, że obywatel Ukrainy kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Ustalono także, że kierujący posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący od dnia 20.04.2022 r. Mężczyzna usłyszał zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy oraz wszczęto wobec niego czynności administracyjne, związane z prowadzeniem postępowania do zobowiązania do powrotu. Dalsze postępowanie wobec kierowcy prowadzą funkcjonariusze suwalskiej Policji.

Obywatele Iranu w związku z przekroczeniem polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom i przebywaniem na terytorium naszego kraju bez wymaganych dokumentów zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Od początku tego roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 146 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, w tym 22 na granicy polsko-litewskiej. 

do góry