Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Pomocnicy w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy ujęci - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomocnicy w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy ujęci

Ewelina Szczepańska
13.06.2022

W miniony weekend funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy i jednego obywatela Indii podejrzanych o pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy. Kolejnego obywatela Ukrainy ujęto wspólnie z funkcjonariuszami Policji.

W piątek,10 czerwca, patrol z Placówki SG w Kuźnicy w  miejscowości Straż zatrzymał do kontroli renaulta, którym kierował 27-letni obywatel Indii. Okazało się, że autem przewoził 7 cudzoziemców (obywateli Kamerunu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Beninu, Togo), którzy uprzednio nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Do kolejnych zatrzymań doszło w sobotę, 11 czerwca, w rejonie Narewki i Augustowa. Dwoje obywateli Ukrainy, poruszających się bmw na czeskich tablicach rejestracyjnych, zostało ujawnionych przez Patrol SG z Narewki. Posiadali w swoich telefonach lokalizacje miejsca, w którym oczekiwało na nich 4 Egipcjan. Również tego samego dnia, około godziny 20:00, policjanci z KPP w Augustowie przy udziale funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy. W samochodzie typu bus przewoził 10 obywateli Tadżykistanu. Ustalono, że osoby te przekroczyły pieszo granicę z Białorusi na Litwę, a następnie wjechały pojazdem na terytorium Polski.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w 2022 roku zatrzymali już 135 osób za pomocnictwo i organizowanie nielegalnego przekraczania granicy.

do góry