Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Towar bez akcyzy zatrzymany pod Jarocinem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Towar bez akcyzy zatrzymany pod Jarocinem

Ewelina Szczepańska
13.06.2022

Funkcjonariusze z Placówki SG w Kaliszu, podczas przeszukania terenu posesji mieszkalnej oraz kontrolowanych aut, ujawnili i zabezpieczyli towary akcyzowe warte blisko 132 tys. zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli na terenie powiatu jarocińskiego auto osobowe. Kierowca pojazdu, 65-letni mieszkaniec Wielkopolski, przewoził papierosy, alkohol oraz krajankę tytoniu, które nie posiadały żadnych znaków oznaczeń akcyzą skarbową. Z uwagi na popełnione przestępstwo karno-skarbowe funkcjonariusze przeszukali także miejsce zamieszkania mężczyzny. W aucie osobowym oraz w pomieszczeniach gospodarczych również zabezpieczono towary, które nie posiadały polskiej akcyzy.

Zabezpieczono łącznie ponad 92 tys. sztuk papierosów różnych marek, ponad 56 kg tytoniu do palenia, oraz 280 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. W tej sprawie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu wszczęli postępowanie karne. Za popełnienie przestępstwo karno-skarbowego 65-latkowi grozi wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.

zdj. Nadodrzański OSG

  • Funkcjonariusz SG zabezpiecza nielegalny towar
    Funkcjonariusz SG zabezpiecza nielegalny towar
  • Funkcjonariusz SG zabezpiecza nielegalny towar
    Funkcjonariusz SG zabezpiecza nielegalny towar
do góry